09357361773
info@transoon.ir
ترنسون

اصول و قواعد ترجمه تخصصی چیست ؟

ترجمه صحیح اصول و قواعد خاصی دارد که باید همواره به آن توجه داشت. در ترجمه متون می بایستی همه کلمات به زبان مقصد برگردان شود. در ترجمه متون ادبی، بعضی از عبارات زبان منبع به منظور انتقال بهتر مفاهیم و احساسات عمدا توسط مترجم حذف شود. هر چند چنین کاری در ترجمه متون فنی و قانونی قابل قبول نیست. در بعضی از موارد ممکن است کلمه معادل برای کلمات و عبارات زبان مقصد وجود ندارد. در چنین مواردی مترجم می بایستی مقهوم را ترجمه نماید.

در اینجا به بررسی برخی نکات کلیدی دیگر می پردازیم :

  • به اهمیت متنی که ترجمه می نمایید آگاه باشید. متون پزشکی، متون فانونی و قرارداد ها مثال هایی هستند که نشان می دهند اهمیت کیفیت در ترجمه به چه اندازه است. و اینکه اشتباهات در ترجمه تا چه اندازه می تواند به یک سازمان که قرار بوده به آن کمک شود، آسیب بزند.
  • محدودیت های زمانی و ددلاین ها را جدی بگیرید. بعضی از متون اگر درباره زمانی مشخص آماده نشوند، مشکل ساز خواهند شد. از قبیل متون مربوط به پروسه اپلای دانشجویان. باید توجه داشت ترجمه ها می بایست در زمان مشخص شده در دست مشتریان قرار گیرد.
  • هنگامی که با یک سازمان و یا یک شرکت همکاری می کنید، به خاطر داشته باشید کار بسیار حساسی را انجام می دهید. با توجه به اینکه متون ترجمه شده قبل از تحویل به مشتری ویرایش می شوند و بازبینی می شوند، احتمال بروز خطا بسیار پایین است. ولی سعی نمایید در صورت امکان با سازمان مربوطه تعامل داشته باشید از حساسیت های موجود آگاهی کامل داشته باشید.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.