09357361773
info@transoon.ir
ترنسون

ترجمه مقاله
ترجمه متون تخصصی
ترجمه مقالات ISI

گروه مترجمان ترنسون ترجمه انواع متون انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی را انجام می دهد. ترجمه مقاله، ترجمه متون تخصصی، ترجمه مقالات ISI و دیگر متون را انجام می دهد. مترجمان ترنسون همگی متخصص و مجرب هستند و به فن ترجمه آشنایی کامل دارند. ترنسون افتخار دارد در بخش آموزش ترجمه، برخی از این فنون و اصول را ارائه می دهد.

اختلاف علامت های نا نوشتنی بین فارسی و انگلیسی زبانان
زبان فارسی مثل زبان های رومی-فرانسه و ایتالیایی و اسپانیایی از علامت های نانوشتنی غنی تر از بان انگلیسی است و انگلیسی زبانان اغلب در مواجهه با اهل زبان های مزبور می پرسند : مگر لازم است با دست و زبان و حرکات مطلب را ادا کرد در حالی که واژه کافی است؟ شاید بر پایه همین مقایسه ها مردم آنگلو ساکسون را خونسرد و مردم لاتین را خونگرمدمی شناسیم و در برابر آن مردم آنگلوساکسون خود را پیرو منطق و شرقیان را بیشتر پیرو عواطف و احساسات می دانند وحال آنکه این قیاس سطحی است نیاز به تعمق بیشتر هست. در مطالعه اشارات به چند اصل باید توجه داشت:
1. حرکت سر و دست و چشم و غیره برای ادای اثبات یا نفی گاهی جداگانه و تک تک و گاهی دست جمعی و با هم صورت می گیرد.
2. تعداد زیادی از اشارات متداول بین فارسی زبانان به منظور تعارف کردن و ارائه طریق است.
3. با اشارات می توان جهت و سرعت حرکت را بیان کرد.
4. چپ دستی و راست دستی معمولا در دادن علامت ها،رعایت می شود.
علامت ها و اشارات مستعمل در زبان فارسی را می توان به سه دسته تقسیم کرد: اشارات سر- اشارات اجزای صورت- اشارات اجزای دست. در شرح اشارات از ذکر علایم مرسوم بین نابینایان و علائم فنی رشته های تخصصی مثلا برای راهنمایی خلبانان یا رمز های پیشاهنگی یا رمز های مرسوم بین نوعروس ارمنی روستاهای ارمنی نشین ایران و رمز بین کارگردانان استودیو ها و علامت های مرسوم در فن پانتومیم و انواع مسابقه هایی خودداری می شود…
در ترجمه علامت های نا نوشتنی از یک زبان به زبان دیگر بلکه در درک مفاهیم علامت های یک زبان به وسیله متکلمان آن گاهی اشتباهات جبران ناپذیری پیش می آید که خانواده ها را به نفاق گرفتار و دوستی ها را به دشمنی تبدیل می کند. چه بسیار دیده شده که به علت عدم توجه به مفهوم یک علامت عدم یا سو تفاهم حاصل شده و پس از ساعت ها گفت و شنود معلوم شده است که چشمکی به موقع زده نشده و یا به دلیل غرض ورزی یا حداقل پیش داوری و یا بالاتر و متداول تر از همه به دلیل قدرت شعور باطن، اثر زمانی چشمک ندیده گرفته شده است.
حال که اهمیت درک و ادای علامات نانوشتنی در یک زمان آشکارا بیان شده است باید به این نکته توجه داشت که درک علامات یک زبان و گزاردن آن به علامات و یا کلمات زبان دیگر برای مترجمان وظیفه قابل توجهی را بوجود می اورد و ادای آن فقط از راه مشاهده و دقت و پرسش و پاسخ میسر است. چه هنوز مجموعه ای که شامل تشریح این علامات باشد تدوین و منتشر نشده است و تهیه ان به عهده فرد فرد دانشجویان است. دانشجویان می توانند در گفتگوی فارسی خود با دیگران علامت هایی را که رد و بدل می شود در نظر بگیرند و طبقه بندی کنند.برای هر علامت فارسی زبانان، علامت ادا شده به وسیله انگلیسی زبانان را جویا شوند و مثلا مراد از بالا انداختن سر و شانه و ابروها جفت و طاق بین فارسی زبانان را مشخص کنند و یا حرکتی را که منظور توده مردم از شعر” دنیا فقط دو روزه ” این دریابند. ضمنا با مراجعه به یک سناریو در کتابخانه چگونگی راهنمایی بازیگران را برای حرکات نانوشتنی و حدود آزادی یا قیودی را که بازیگر ملزم به رعایت آن است تعیین کنند.

ترجمه مقاله یکی از مهمترین خدمات ترنسون است. ترجمه مقاله کاری بسیار حساس و دقیق و تخصصی است. مترجمی که ترجمه مقاله را انجام میدهد می بایستی در این زمینه تخصص کامل داشته باشد و همچنین به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشد. در واقع ترجمه متون تخصصی نیازمند متجرم متخصص است. مترجمی که فنون و اصول ترجمه را به خوبی بداند و در این زمینه تجربه خوبی داشته باشد.

ترجمه مقاله
ترجمه متون تخصصی
ترجمه مقالات ISI

برای سفارش ترجمه کلیک کنید.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.