09357361773
info@transoon.ir
ترنسون

ترجمه متن های علمی
برخی علم را تا پای تقدس کشیده اند و بعضی بی آنکه مقام مزبور را از آن بگیرند با استهزاء علم را مقدس خوانده اند. نظر آن است که بیان علمی را در زبان انگلیسی بشناسیم و راهنمایی لازم را در خصوص ترجمه آن به فارسی بکنیم. بیان علمی به دلیل آنکه از عینیت برخوزدار است، بی تکلف و مستقیم و مختصر ادا می شود. احساس را نمی رساند جز این که به طریق علمی به صورت یک پدیده روانشناسی از آن سخن برود. مستدل و مستند است یعنی مرجع هر فکر و مطلبی چه از کتاب و یا مقاله چاپ شده یا خطی استنساخ شده باشد و چه استنباط از قول دیگران یا شخصی باشد، با کلیه اختصاصات در ” مراجع یا مآخذ مورد استفاده” در آخر نوشته یا مقاله یا کتاب فهرست وار ذکر می شود.
سلسله مراتب یقین علمی در بیان رعایت می شود، اگر فرضیه ای مورد بحث است، بیان معلوم می دارد که به اثبات نرسیده اگر قانون علمی مورد نظر است، به این نام خوانده می شود و برای خواننده ابهامی از این جهت باقی نمی ماند. چند نمونه از برداشت های بیان علمی به شرح ذیل است :
1. در بیان علمی از اصطلاحات و واژه هایی که حقیقت را می رساند با کیله احتیاط های لازم و سنجیدگی استفاده می شود.
2. بیان علمی شخصی نیست و اغلب با فعل مجهول ادا می شود.
3. چون عوامل مختلف محیط در بیان پدیده های علمی باید ملحوظ گردد اغلب جمله های علمی مشروط و با جمله های شرط بیان می گردد.
4. گاهی آمار لازم برای ذکر نسبت درصد واقعیتی وجود ندارد و در این صورت از واژه هایی استفاده می شود که میزان یقین را می رساند.
5. در بیان قرارداد ها و حقایق علمی فعل و اسم عریان و محکم استعمال می شود.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.