09357361773
info@transoon.ir
ترنسون

ترجمه مقاله
ترجمه متون ادبی
ترجمه متون تخصصی

استفاده از واژه ها و اصطلاحات عاطفی در ترجمه
واژه ها و اصطلاحاتی از آن قبیل از نظر نویسنده و مترجم اهمیت زیادی دارد. و باید توجه داشت که پیش از آنچه در خصوص پدیده مورد نظر چیزی بیان کند، توجیه فکری و توجه عاطفی نویسنده را می رساند. استعمال واژها های مزبور در یک حالت خظرناک است و آن زمانی است که نویسنده یا خواننده به جای درک ذهنی تصور کند موضوع با عینیت بیان شده است.
گاهی نویسنده با استعمال بعضی واژه ها خواننده را اغوا و گمراه می کند مثلا استفاده از اصطلاح مدرسه مترقی(پروگرسیو) به دو منظور است یکی برای مدرسه ای که از روش دیوئی و مون تسوری در تعلیم و تربیت پیروی می کند و دیگری برای مدرسه ای که شاگردانش ترقی می کنند و بد ها و متوسط ها خوب می شوند و خوب ها بهتر. حال ممکن است مترجم در یک جمله “مترقی” را به یک معنی و در یک جمله بعد به معنای دیگری به کار برد و حال آن که همه واژه مترقی را به معنای دوم می فهمند.
واژه در خدمت هجو و استهزا نیز آمده است و یکی از طرق هجو استفاده از واژه های مساعد و مناسب در حالی است که بی شک معنای نا مساعد و نا مناسب مراد است یعنی به جای بوی بد صفت مساعد معطر را به کار برد و بجای “اشتباه و خطای سیاسی” از واژه “سیاست مداری” استفاده کند.  حال در بعضی به دلیل ضعف نویسنده نیز ممکن است چنین شود ولی مترجم در هر حال وظیفه دارد به هر نحوی که مناسب است آن را ترجمه کند.

گروه مترجمان ترنسون ترجمه متون و مقالات تخصصی و همچنین ترجمه متون ادبی را با کیفیت بسیار عالی انجام می دهد. در صورت نیاز به ترجمه متون تخصصی تنها کافی است فرم سفارش ترجمه را تکمیل بفرمایید.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.