09357361773
info@transoon.ir
ترنسون

ترجمه مقاله
ترجمه متون تخصصی
ترجمه مقالات ISI

ترجمه تخصصی متون و مقالات در زمینه روانشناسی

روانشناسی مطالعه ذهن و رفتار، در نظر گرفتن همه ی عوامل مربوط به تجارب و افکار خود آگاه و ناخودآگاه است. روانشناسی از رشته های دانشگاهی و از علوم اجتماعی است که به با مطالعات و تحقیقات بخصوص به بررسی و شناخت فردی و اجتماعی افراد می پردازد.
روانشناسی مطالعه علمی ذهن و رفتار است. روانشناسی یک رشته چند وجهی است و شامل بسیاری از زیر رشته های تحصیلی حوزه هایی مانند توسعه انسانی، ورزش، بهداشت، بالینی، رفتار اجتماعی و فرایندهای شناختی می شود. روانشناسی در واقع یک علم بسیار جدید است، با توجه به اتفاقاتی مهمی که  در 150 سال اخیر اتفاق اقتاده است. با این حال، ریشه آن را می توان به یونان باستان نسبت داد، 400 – 500 سال قبل از میلاد. با توجه به تحقیقات متفکران بزرگ مانند سقراط ،افلاطون و ارسطو.

با توجه به فرهنگ لغت پزشکی Medilexicon، روانشناسی است “یک حرفه است(روانشناسی بالینی)، رشته علمی (روانشناسی علمی)، و علم (روانشناسی تحقیقی) در رابطه با رفتار انسان و حیوانات، و در ارتباط با فرایندهای ذهنی و فیزیولوژیکی.”


چند نکته کلیدی در مورد روانشناسی

 • روانشناسی مطالعه رفتار و ذهن است.
 • ما قادر به دیدن فیزیکی فرایندهای ذهنی مانند افکار، خاطرات، رویاها و تصورات نیستیم.
 • روانشناسی بالینی یک علم یکپارچه ، تئوری و عملی است.
 • روانشناسی شناختی به بررسی فرایندهای درونی ذهن از قبیل چگونگی تفکر، درک و ارتباط می پردازد.
 • روانشناسی توسعه ای به مطالعه زندگی به لحاظ روانی در طول یک دوره از زندگی یک فرد می پردازد.
 • روانشناسی تکاملی به بررسی تاثیر تنظیمات روانی در طول تکامل بر رفتار انسان می پردازد.
 • روانشناسی قانونی استفاده از روانشناسی در روند تحقیقات جنایی و قانونی است.
 • روانشناسی سلامت  به مشاهده تاثیر رفتار، زیست شناسی و بافت اجتماعی بر سلامتی می پردازد.
 • نوروسایکولوژی به بررسی چگونگی عملکرد مغز در ارتباط با رفتارهای مختلف و فرآیندهای روانی می پردازد.
 • روانشناسی شغلی چگونگی عملکرد مردم را در محل کار جهت درک عملکرد های سازمان را بررسی می کند.
 • روانشناسی اجتماعی رشته ای است که تاثیر حضور واقعی یا ضمنی دیگران را بر  رفتار و افکار مردم مطالعه می کند.

ذهن انسان بسیار پیچیده و مبهم است. بسیاری از انسانها متعجب اند از این که چگونه روانشناسان چنین چیز بسیار پیچیده و انتزاعی را مطالعه می کنند. حتی اگر دانشمندان داخل مغز را هم نگاه کنند،  مثلا در جراحی و کالبد شکافی،  تنها چیزی که مشاهده می کنند یک چیز خاکستری است. افکار، شناخت ها، احساسات، خاطره ها، ادراک به صورت فیزیکی قابل لمس نیستند.
دانشمندان عقیده دارند رویکرد روانشناسی با بقیه علوم تفاوت چندانی ندارد. همانطور که در بقیه علوم، آزمایشات برای تایید و یا تکذیب تئوری ها و انتظارات ابداع می شود. برای یک فیزیکدان، داده خام در طول آزمایش ممکن است اتم ها، الکترون ها باشد در حالی که برای یک روانشناس رفتار انسان به عنوان داده خام محسوب می شود.
برای یک روانشناس، رفتار انسان به عنوان مدرک و یا نشانه ای بر عملکرد مغز است. مشاهده مستقیم مغز غیر ممکن است، هر چند تمامی حرکات و رفتار های ما از قبیل افکار و احساسات، از عملکرد مغز ما نشات می گیرند. از این جهت است که رفتار انسان به عنوان داده خام برای آزمایش تئوری های روانشناختی در حوزه شناخت عملکرد ذهن، شناخته می شود.


ترجمه تخصصی روانشناسی توسط مترجمان متخصص و مجرب

گروه مترجمان ترنسون ترجمه متون تخصصی روانشناسی را توسط مترجمان متخصص و مجرب خود برای شما انجام  می دهد. ترجمه تخصصی روانشناسی توسط مترجمان متخصص باعث می شود تا اصطلاحات تخصصی با واژگان مناسب جایگزین شوند و ترجمه ای که در دست شما قرار می گیرد ترجمه ای روان و سلیس باشد. ویرایش قبل از تحویل و سرعت عمل در ترجمه مقاله و متون تخصصی روانشناسی از مزایای کار ترنسون است. محققانی که قصد انجام تحقیقاتی از جمله نگارش مقاله را دارند، در صورت نیاز به ترجمه مقالات روانشناسی و متون انگلیسی به فارسی، می توانند با ورود به بخش سفارش ترجمه، ترجمه متن مورد نظر خود را سفارش دهند.

برای سفارش ترجمه تخصصی روانشناسی کلیک کنید.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.